Dlaczego po wypiciu wody mam większe pragnienie?

Na pewien czas odstawiłam kawę i czarna herbatę. Piję tylko wodę. Zauważyłam, że jeszcze bardziej chce mi się pić. Im więcej wody piję, tym większe pragnienie. Dlaczego?

Witam serdecznie,

Nawodnienie organizmu jest bardzo ważne. Pijąc duże ilości czystej wody mineralnej oczyszcza Pani organizm i usuwa toksyny. Zaleca się wypijanie około 1,5-2l wody/dzień.

Zaczęła Pani więcej pić, więc organizm się do tego przyzwyczaja.
Napiszę tak ,,organizm zobaczył że to jest dobre, pomaga mu prawidłowo funkcjonować, więc chce jeszcze więcej wody, aby łatwiej się oczyścić''. Myślę, że tak obrazowo naświetliłam Pani sytuację, ale jasno widać iż nie ma się czego obawiać i nic złego się nie dzieje a raczej jest to pozytywne.

Odczuwa Pani pragnienie, więc świetnie nie będzie Pani musiała wlewać wody na siłę:)

Postara się Pani jednak nie pic więcej niż 2l/dzień, aby nie wypłukac z organizmu cennych minerałów.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje lub zachęcam do kontaktu
teol. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk