Przyczyny małej ilości zawartości wody w organizmie

Waga łazienkowa pokazuje mi,że zawartość wody w moim organizmie to 42%. To chyba za mało ? Jakie mogą być tego przyczyny? Próbuję różnymi sposobami się nawodnić,ale z miernym skutkiem .Mam 52 lata.

Witam Pana,

Zawartość wody w organizmie u mężczyzn powinna wynosić około 50-65%. Jak Pan słusznie zauważył u Pana jest zbyt niskie nawodnienie. Przyczyn może być wiele. Podstawą jest picie dużej ilości czystej wody mineralnej w ciągu dnia. Zalecam około 1,5-2l/dzień. Proponuje również sięgać po rożnego rodzaju herbaty ziołowe np mięte, pokrzywę, koper włoski. Rano na czczo przed śniadaniem warto wypić szklankę czystej wody mineralnej z cytryną, co przyczyni się do nawodnienia organizmu i oczyszczenia z toksyn. Zbyt niskie nawodnienie może być także skutkiem zbyt wysokiej masy ciała i sporej ilości tkanki tłuszczowej. Nawodnienie ma również związek z Pana stanem zdrowia, ciśnieniem, pracą nerek. Dieta również ma wpływ na nawodnienie organizmu. Jeżeli Pana jadłospis będzie obfitował w niezdrowe słodkie i tłuste produkty to nawodnienie może spadać.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

Niska zawartość wody w organizmie może być wiązana np.z podwyższoną zawartością tkanki tłuszczowej. Potrzeba więcej informacji, aby ustalić przyczynę niskiej zawartości wody w Pana organizmie. Możliwe, że jest to wina nieprawidłowej diety.
Zachęcam do lektury moich artykułów na temat analizy składu ciała :
1. http://portal.abczdrowie.pl/analiza-skladu-ciala-nowoczesna-metoda-na-zbadanie-kondycji-twojego-organizmu
2. http://diet-coaching.xaa.pl/analiza-skladu-ciala-artykul-food-forum/

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska