Jak najlepiej pozbyć się wody z organizmu?

Witam serdecznie - mam problem z nadwagą. Bylem ostatnio w sklepie Naturehouse i tam bylem ważony ich "specjalistyczną" wagą - waga ta pokazała procentowy skład mojego ciała (ile jest wody, tłuszczu itp) - stąd moje pytanie: 1) czy może ufać takim pomiarom - czy to możliwe aby waga policzyła ile mam wody w organiźmie 2) z pomiarów wyszło że mam bardzo dużo wody w organiźmie (nadmiar wody 10 kg) - jak najlepiej pozbyć się tej wody? PS - wiem że odchudzanie to walka z tłuszczem przez dietę i ruch

Witam Pana,

Ma Pan rację odchudzanie to walka o wymarzoną sylwetkę poprzez zdrową i pełnowartościową dietę oraz aktywność fizyczną. Jednak odchudzanie to nie tylko walka z tłuszczem. Aby schudnąć musi Pan uzyskać równowagę całego ustroju. Należy pozbyć się zatrzymanej w organizmie wody, oczyścić swój organizm z toksyn. Jak już się z tym Pan upora to przyspieszy przemiana materii i łatwiej będzie spalić tkankę tłuszczową. wracając do Pana pytań to oczywiście można wierzyć analizatorom składu ciała stosowanych w gabinetach dietetycznych. Pewna granica błędu musi być przyjęta ale pomiary są dość dokładne. w celu eliminacji wody powinie Pan pić około 1,5-2l czystej wody mineralnej. Brzmi to trochę paradoksalnie jednak jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od Nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie. Nie zawsze wysoka masa ciała świadczy jedynie o nadmiarze tkanki tłuszczowej, ale również o zbyt dużej ilości zatrzymanej wody.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pana organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pana przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk