Jaką dietę mogłabym zastosować, by schudnąć ok. 5 kg?

Witam , jestem 23 letnią kobietą. Mam 158cm i ważę 52 kg . Głównym problemem mego ciała jest brzuch , który jest duży i po prostu wałkowaty. To głównie przez niego uważam się za nieatrakcyjna i ostatnio roqniez uda tak to jestem szczupła . Zastanawia mnie jaką dietę mogłabym zastosować by schudnąć ok 5 kg ? I co powinnam ćwiczyć? Dodam jeszcze , że mam problemy z kręgosłupem głównie odcinek szyjny i piersiowy wyskakiwanie kręgów i hak to ortopeda stwierdził powinnam aktywować wszystkie mięśnie polecił mi basen ( mam traume bo kiedyś prawie utonęłam) , nordic walking i ćwiczenia na orbitreku i tylko to ostatnie do mnie przemawia jedbak brak mi środków na zakup a siłowni nie mam w pobliżu by móc pozwolić sobie na częste ćwiczenia . Bardzo proszę o porady, pozdrawiam !!

Dzień dobry,

owszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia. Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest spotkania się z dietetykiem, który dostosuje dietę do potrzeb Pani organizmu, tak aby uzyskać zdrową redukcję masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna W.