Jaką trzymać dietę i jakie ćwiczenia wykonywać?

Jak schudnąć ? Mam 23 lata 197cm i waże 97kg. Jakiś rok temu ważyłem 90kg a przez ten rok strasznie przytyłem, praca 8h za biurkiem mało ruchu. Chciałbym powrócić do wagi 90kg a nawet mniej. Mam wystający brzuch i głównie to chciałbym zgubić. Mam też czerwone rozstępy na brzuchu. Co można zrobić z rozstępami ? Czy zmniejszą się po schudnięciu? Chodzę na siłownię od marca tylko czy to ma sens ? Czy lepiej najpierw schudnąc a później siłownia ? Badałem też hormony - tsh prolaktyna, kortyzol itp ale było wyszstko okej oprócz prolaktyny. Z tego co pamiętam to przedział do max 250 a ja miałem 400. Proszę o pomoc co jeść jaką trzymać dietę i jakie ćwiczenia wykonywać?

Dzień dobry,

Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia. Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest spotkania się z dietetykiem, który dostosuje dietę do potrzeb Pana organizmu, tak aby uzyskać zdrową redukcję masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna W.