Jaką dietę stosować aby zgubić 5 kilogramów po ciąży?

Witam. Chciałabym schudnąć 5 kg, ale na dzień dzisiejszy mogę wykonywać ćwiczenia zlecone przez moją fizjo, gdyż mam stwierdzony rozstep miesni brzucha. Czego unikac w jedzeniu i jak długo trwa taki proces. Mam 36 lat, te kilka kg zostało mi jeszcze po ciąży.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Wystarczy racjonalna dieta, regularne posiłki, dużo warzyw i owoców, picie większych ilości wody. To są ogólne zalecenia, wiele zależy od stanu zdrowia, aktualnej diety, stylu życia. Jeśli karmi Pani piersią, nie powinna się Pani odchudzać, a raczej dostarczać organizmowi trochę więcej kalorii, a przede wszystkim składników odżywczych.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

Dzień dobry,

niestety podała Pani zbyt mało informacji aby móc określić jakie zmiany należy u Pani wprowadzić. Aczkolwiek należy zastosować indywidualnie zbilansowaną dietę odchudzającą.
Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.
Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.

Dlatego, aby osiągnąć jak najlepsze efekty powinna się Pai zgłosić do dietetyka.

Pozdrawiam