Hormony a zachowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonała Pani badania kontrolne krwi. Jest to na tyle istotne, że zdiagnozowano konkretne choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

Analizując przestawione wartości, można by wywnioskować, że w Pani przypadku wystąpiło za wysokie TSH, które powinno być niższe, zwłaszcza dla kobiet w Pani przedziale wiekowym. Glukoza również wystąpiła w górnej granicy normy.

Aby potwierdzić, bądź wykluczyć chorobę Cushinga, należałoby wykonać pewne badania, które powinien zinterpretować lekarz endokrynolog. Tylko specjalista mógłby wskazać na istnienie danej przypadłości.

Zespół Cushinga jest chorobą prowadzącą do wzmożonego wydzielania hormonu, jakim jest kortyzol. Do głównych objawów tego schorzenia można by zaliczyć: czerwone i szerokie rozstępy na skórze, zmiana rysów twarzy, a także sylwetki.

Aby móc wykryć daną chorobą należy między innymi oznaczyć poziom kortyzolu w dobowej zbiórce moczu.

W związku z odległością, trudno jest ocenić dokładnie Pani stan zdrowia. Zalecamy zatem konsultację z lekarzem endokrynologiem, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-cushinga

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-cushinga-wyzwanie-wspolczesnej-endokrynologii

https://portal.abczdrowie.pl/kortyzol

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty