Picie herbaty w wypłukiwanie wody z organizmu

Czy herbata wypłukuje wode z organizmu? I czy picie jej np. 3-4 szklanek dziennie może zaszkodzić, jeśli nie pije sie przy tym w ogóle wody?

Nie spotkałam się nigdzie w prasie tematycznej ze zjawiskiem wypłukiwania wody z organizmu. Nawet jeśli chodzi o picie wody i zalecenia by wypijać jej około 2 litry dziennie to chodzi o całą wodę przyjmowaną w ciągu dnia w każdym posiłku. Czyli również herbata, kawa i woda w zupie czy warzywach i owocach.