Zapotrzebowanie na wodę u 18-latki

Witam. Mam 18 lat. Ile dziennie powinnam wypijać wody przy wzroście 160 cm i wadze 42 kg ? Czy to powinno być 1,5 l lub więcej ? Pozdrawiam

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Tak, jak Pani napisaŁA, MIN.1,5L, Jednak przy intensywnych ćwiczeniach oraz przy upałach i suchym powietrzu, także przy wymiotach biegunkach - więcej.
Jeśli ma Pani wątpliwości - radzę udać się do dietetyka i zmierzyć procentowy udział wody w organizmie.

Jeżeli nie trenuje Pani, to ilość 1,5 - 2 l jest wystarczająca. Przy treningach ilośc należy zwiększyć, podobnie jak w upalne dni.

Witam serdecznie,

Ogólnie rzecz biorąc zaleca się picie około 1,5 do 2 litrów czystej wody mineralnej dziennie. Ma Pani niską wagę i myślę że 1,5 litra wystarczy, gdyby miałoby to być ,,wlewanie wody na siłę''. Jeżeli jednak czuje Pani potrzebę na picie większej ilości to stosuje się Pani do ilości 2l ale nie więcej - co za dużo też nie zdrowo!

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Co najmniej ok 30 ml na każdy kilogram masy ciała - w Pani przypadku 30 ml*42=1260ml wody, dodatkowo zupa, owoce i warzywa, które również są źródłem wody. Bardziej mnie martwi Pani niska masa ciała przy wzroście 160 cm. Pani BMI to zaledwie 16,4. Jak się Pani czuję, czy wszystko w porządku?

Witam! Powinna Pani pić około 1,5-2 litrów płynów dziennie. Powinna to być woda mineralna, ale również soki warzywne i owocowe, herbata, mleko, zupy itp. Odradzam spożywania napojów słodzonych i gazowanych. Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe do diety, to zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/ oraz kontakt pod adresem info@diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska