Czy można w ciąży stosować kosmetyki z zieloną herbatą?

Witam. Mam pytanie czy w ciąży można stosować tonik oczyszczający z zieloną herbatą APIS ? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli chodzi o spożywanie zielonej herbaty w ciąży, to nie jest to przeciwwskazane, o ile robi się to w rozsądnych ilościach (aby nie przekroczyć dziennej ilości kofeiny). Także w przypadku stosowania kosmetyków na bazie zielonej herbaty nie powinno dojść do negatywnych powikłań, jeżeli w ich składzie nie ma żadnych substancji mogących zaszkodzić ciąży lub zdrowiu matki.

Do kosmetyków zakazanych w ciąży zaliczamy te, w których składzie możemy znaleźć: retinoidy (pochodne witaminy A), kwasy glikolowe, salicylowe, azelainowe, AHA (owocowe), oraz olejki eteryczne na bazie lawendy, tymianku, szałwi i jałowca.

Dla większej pewności zalecamy konsultacje stosowanych kosmetyków i suplementów z lekarzem prowadzącym ciąże. Dzięki specjalistycznej wiedzy będzie on w stanie określić, które substancje są dla Pani bezpieczne oraz pokazać naturalne zamienniki tych niewskazanych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który opisuje problem stosowania kosmetyków w okresie ciąży:

https://portal.abczdrowie.pl/kosmetyki-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.