Jakie kosmetyki w ciąży są niebezpieczne?

Nie pomyślałam, ze kosmetyk może być groźny dla ciąży, na opakowaniu tez nic na ten temat nie ma. Zaniepokoiło mnie pytanie koleżanki czy aby na pewno użycie ich było bezpieczne.. Bardzo się teraz martwię :( Skarpetki złuszczające 26tc - skład: Substancje aktywne: kwasy - glikolowy, cytrynowy, salicylowy, mocznik, allantoina, ekstrakty z aloesu, z kwiatów nagietka lekarskiego, oraz olejek z trawy cytrynowej. Bardzo prosze o odpowiedz :(

Dzień dobry,

Odradzam stosowania skarpetek złuszczających w ciąży. Zazwyczaj zawierają one w swoim składzie kwasy owocowe, które nie są zalecane dla ciężarnych. Oczywiście nie przeprowadza się badań na kobietach w ciąży, jednak uważam, że lepiej dmuchać na zimne.

Pozdrawiam serdecznie.