Czy mogę pić zieloną herbatę w ciąży?

Witam, mam pytanie odnośnie picia zielonej herbaty w ciazy. Czytalam rozne opinie. Obecnie jestem w 23 tc, pije raz dziennie. Natomiast do 7 tygodnia piłam ok 3 filiżanek. Jakie mogą być konsekwencje? Powinnam sie niepokoić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli do tej pory ciąża rozwija się prawidłowo nie powinno być żadnych konsekwencji, moze Pani pić herbatę, tylko raczej słaba.
Pozdrawiam

Witam nie robiłbym sobie obaw.
Zielonej herbacie przypisuje się kilka istotnych zalet zdrowotnych, aczkolwiek zaiwera ona kofeinę i podejrzewa się ję o utrudnianie wchłaniania kwasu foliowego.
Jednak chodzi tu o większe ilości pitej herbaty niż trzy filiżanki. Pozdrawiam