Czy stosując leki na nerwicę mogę pić zieloną herbatę?

Czy przyjmując Asertin 50 (na nerwicę lękową) i Hydroxyzinum 10 mg, mogę spożywać kurkumę (1 łyżeczkę dziennie), cynamon i pić zieloną herbatę (1 raz dziennie). Czy jedynymi produktami, których nie można spożywać w trakcie przyjmowania powyższych leków są dziurawiec i grejpfrut? Leki te przyjmuję od lutego 2020.

możliwe odwodnieniepo teinie; nawet zaburzenia elektrolitowe, inne; ale rzadko

Jaki stan ogólny? Jakie inne objawy ; do obserwacji i pełnej oceny ; Konieczna pełna konsultacja neurologiczna ; pełna ocena; wywiad i badanie ; Jaki stan ogólny i neurologiczny, jaki nastrój; Konieczne badanie , analiza dotychczas wykonanych badań ; jakie leki, inne obciążenia , Jaki rodzaj pracy i tryb życia ; inne schorzenia; Nawyki, nastrój, sen etc

Pozdrawiam i zapraszam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zielona herbata niestety może działać pobudzająco i wchodzić w interakcje z lekami. Zachęcam do lektury artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/negatywne-wlasciwosci-zielonej-herbaty.

Natomiast picie jej w tak niewielkich ilościach, jak 1 filiżanka dziennie oraz stosowanie przypraw (kurkuma, cynamon) nie powinny mieć żadnego negatywnego wpływu na podjęte leczenie. Dziurawiec jest ziołem, którego w tej sytuacji lepiej unikać, natomiast grejpfrut może być przez Panią spożywany – nie należy tylko popijać leków sokiem z tego owocu.

Proszę pamiętać, by nie popijać leków także herbatą (nie tylko zieloną, ale również i czarną), a suplementy diety zawierające wyciągi roślinne czy przyprawy w celach leczniczych zażywać w odstępie czasowym (najlepiej kilkugodzinnym) od zażywanych przez Panią leków. Zagwarantuje to właściwe wchłonięcie się leków do krwiobiegu.

Być może przydatny okaże się ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-lekow-jak-bezpiecznie-przyjmowac-leki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.