Czy Setaloft blokuje spadek wagi?

Witam od kilku dni przyjmuje lek Setaloft przepisany przez psychiatrę jestem także w trakcie odchudzania muszę zrzucić jak najwięcej kg w 3 miesiące mam pytanie czy dany lek może wpłynąc niekorzystnie lub zablokować odchudzanie ? Oczywiście stosuje diete i treningi. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 3 miesiące temu

Leki bez recepty stosowane przy grypie i przeziębieniu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Wśród częstych skutków ubocznych stosowania leku Setaloft wymienia się zwiększenie apetytu, a wśród niezbyt częstych – zwiększenie masy ciała. Tak więc stosując ten lek, istnieje możliwość, że efekty odchudzania nie będą takie, jakich Pani się spodziewa.

Najważniejsze jednak, by decyzję o odstawieniu leku, skonsultowała Pani ze specjalistą, który go przepisał. Lek Setaloft jest przepisywany, kiedy u pacjenta występują fobie społeczne, epizody depresyjne, zaburzenia lękowe czy stres pourazowy. Nagłe zaprzestanie stosowania może poskutkować między innymi nudnościami, niepokojem, zawrotami głowy, zaburzeniami snu, zaburzeniami czuciowymi, wymiotami i nudnościami, bólem głowy, drżeniem, nadmiernym pobudzeniem.

Więcej informacji o leku znajdzie Pani na stronie:

https://portal.abczdrowie.pl/setaloft-sklad-leku-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie

https://leki.abczdrowie.pl/p/setaloft-50mg-actavis-group-ptc-ehf

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty