Czy będę mogła napić się wina przy braniu tych leków?

Witam Biorę raz dziennie rano Bellergot oraz 2 razy na noc lek Pragiola. Na początku października wybieram się z mężem na weekend w góry z okazji rocznicy ślubu. Czy będę mogła bezpiecznie napić się wina w związku z okazja gdy nie wezmę tych leków jednorazowo w ten dzień? Jak długo utrzymują się w organizmie? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Producenci leku Bellergot i Pragiola informują, że w trakcie stosowania preparatów nie powinno się spożywać alkoholu. Tak więc bezpieczniejszym wyjściem byłoby napicie się wina lub szampana bezalkoholowego. Jeśli chodzi o pominięcie dawki, to zachęcalibyśmy do kontaktu z lekarzem, który przepisał leki. Specjalista znając historię chorób, styl życia itd., będzie w stanie określić, czy można zrezygnować z leku na jeden dzień i napić się alkoholu.

Więcej informacji o lekach Pragiola i Bellergot może Pani znaleźć na stronach:

https://portal.abczdrowie.pl/bellergot-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazanie-dawkowanie-skutki-uboczne

https://leki.abczdrowie.pl/p/pragiola-krka-d-d-novo-mesto

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.