Ile dni od zakończenia brania tego leku mogę napić się alkoholu?

Ile dni od zakończenia brania leku azimycin 500 można bezpiecznie napić się alkoholu ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wśród leków rozróżniamy takie, które wchodzą w interakcję z alkoholem i takie, w przypadku których taka interakcja nie zachodzi. Wymieniony przez Pana Azimycin 500 należy do drugiej grupy leków. Nie zmienia to faktu, że alkohol w pewnym stopniu osłabia organizm, a co za tym idzie, może zakłócać przebieg antybiotykoterapii. Biorąc pod uwagę, że lek działa w organizmie do około 48 godzin od przyjęcia ostatniej dawki, wydaje się zasadnym, by tyle Pan wstrzymał się od sięgania po trunki, a i po takiej bezpiecznej przerwie zadba Pan o siebie, kiedy przyjmowane ilości alkoholu będą umiarkowane, by osłabiony organizm miał czas na wyzdrowienie i regenerację. Życzymy zdrowia i zachęcamy do zapoznania się z artykułami poniżej.

https://zdrowie.parenting.pl/antybiotyki-i-alkohol-czy-mozna-je-laczyc

https://leki.abczdrowie.pl/p/azimycin-tarchominskie-zaklady-farm-polfa-s-a

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.