Czy będę mogła wypić lampkę szampana po zażyciu tego leku?

Witam cierpię na nerwice lękową po ponad roku leczenia nie stosuje już codziennie leków oczywiście konsultowałam to z lekarzem niestety miewam ataki które zdarzają się w sytuacjach bardzo stresowych..dlatego na takie okoliczności został mi wypisany oxazepam gsk . Za niedługo mam swój własny ślub boję się że nie wytrzymam z stresu..czy jest możliwość że rano zażyje oxazepam a popołudniu będę mogła wypić chociaż lampkę szampana czy to skoliduje z tym lekiem i strzec się lepiej nawet lampki szampana proszę o poradę.
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety producent leku Oxazepam GSK mówi jasno, że przeciwwskazane jest spożywanie alkoholu w trakcie kuracji. W ulotce dołączonej do opakowania leku Oxazepam GSK znajdują się informacje: "podczas stosowania tego leku nie należy pić żadnych napojów alkoholowych. Alkohol nasila działanie uspokajające leku Oxazepam GSK".

W związku z tym najprawdopodobniej, jeśli przyjmie Pani lek Oxazepam GSK to niemożliwe będzie wypicie tego samego dnia nawet lampki szampana. Mimo to, warto dopytać o tę kwestię lekarza prowadzącego. Być może znajdzie jakąś alternatywę.

Charakterystyka leku znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/oksazepam.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.