Czy nie za długo będę przyjmować ten lek?

Dzien dobry, lekarz przypisał mi na ból ręki, nadgsrstka opokan forte i mam go brac przez 30 dni 1 raz na dobę czy to nie za długo?, poniewaz czytałam ze bietze sie go max 7 dni, czy to bezpieczne brac 30 dni, również nimesil mam brac rano przez 30 dni, rowniez wyczytałam ze max 30 dni, czy mixns tak dlugo te leki brać
KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

lek Opokan Forte można przyjmować maksymalnie 7 dni, ale samodzielnie, bez konsultacji z lekarzem. Jeśli więc lekarz zalecił Pani stosowanie tego leku tak długo, to najwidoczniej widział ku temu wskazania. W razie wątpliwości można go o to dopytać bądź skonsultować swój przypadek z innym specjalistą. Długotrwałe zażywanie tego leku może bowiem doprowadzić do podrażnienia żołądka.

Jeśli zaś chodzi o lek Nimesil, to – zdaniem producenta – maksymalny czas trwania terapii wynosi 15 dni pod rząd. Dany okres ma związek z badaniami, z których wynika, że dłuższe zażywanie leku zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Warto więc ponownie omówić tę kwestię z lekarzem.

Charakterystyka obu leków znajduje się pod linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/opokan-forte-wskazania-dawkowanie-sklad-i-skutki-uboczne,

https://portal.abczdrowie.pl/nimesil.

W wolnym czasie zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.