Jak długo ma trwać kuracja Axotretem?

Leczę trądzik Axotretem. Wazę 52 kg i mam przyjmować przez całą kurację 20mg. Jak długo powinna trwać kuracja? Zapomniałam zapytać o to dermatologa podczas wizyty.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani ponownie skonsultować się z lekarzem, który dany lek przepisał, ponieważ to on ustala zarówno dawkowanie, jak i czas trwania leczenia.

W ulotce dołączonej do opakowania znajdziemy informacje, że czas trwania kuracji zależny jest od indywidualnie dobranej dawki dobowej i zazwyczaj trwa od 16 do 24 tygodni. Tyle właśnie wynosi jeden cykl leczenia, choć zdarza się, że wymaga on powtórzenia.

Najlepiej więc zgłosić się raz jeszcze do dermatologa i dopytać o wszystkie istotne kwestie.

Charakterystykę tego leku znaleźć można w jednym z naszych tekstów. Znajduje się pod poniższym linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/axotret-wskazania-dzialanie-cena-efekty-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.