Czy te maść można stosować na twarz podczas karmienia piersią?

Czy epiduo można stosować na twarz podczas karmienia piersią? Mój dermatolog stwierdził, że nie, jednak w ulotce jest napisane, że można. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent leku Epiduo zezwala na stosowanie żelu podczas karmienia piersią. Aby jednak dziecko nie miało kontaktu z lekiem kobieta karmiąca nie powinna go nanosić w obrębie klatki piersiowej.

Nie wiemy z jakiego powodu dermatolog przepisał Pani dany lek oraz na jaką część ciała miałby być stosowany. Skoro jednak nie zalecał jego stosowania podczas karmienia piersią widocznie miał ku temu jakieś przesłonki. Warto by było dopytać go o tę kwestię.

Charakterystykę tego leku znaleźć można w naszej bazie pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/epiduo-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne-srodki-ostroznosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.