Czy można Essentiale Forte stosować podczas karmienia?

Dzień dobry czy mogę stosować essentiale forte podczas karmienia piersią ???

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce dołączonej do opakowania leku, jakim jest Essentiale Forte, znaleźć można informacje dotyczące ciąży i karmienia piersią.

Producent Essentiale Forte informuje, iż z powodu braku wystarczających badań klinicznych pod kątem kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią stosowanie tego leku w ciąży i podczas laktacji nie jest zalecane.

W związku z tym lepiej jest zrezygnować z tego leku i – jeśli to konieczne - zastąpić go innym, bezpiecznym dla kobiet karmiących.

Nasi ginekolodzy udzielali już odpowiedzi na podobne pytanie. Oto link do niego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-leki-takie-jak-ursofalk-i-essentiale-forte-sa-bezpieczne-dla-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.