Czy mogę stosować Setaloft podczas karmienia piersią?

Dzień dobry. Mam nerwice lękową. 3 miesiące temu urodziłam dziecko co się nasiliło, ponieważ mam arytmie biorę isoptin 40 mg3*1 i zaczęłam się bać sama zostać z córka. przeszłam przez 2 terapie psychologiczne i nie działały więc zwróciłam się do specjalisty dostałam setaloft 50 mg. Karmie piersią i mam wyrzuty sumienia że dziecku może się coś stać. Czy mogę brać ten lek karmiąc piersią?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

substancją czynną leku Setaloft jest sertralina. Producent Setaloft informuje w ulotce dołączonej do opakowania tego leku, iż istnieją dowody wskazujące na wydzielanie sertraliny do mleka ludzkiego.

W związku z tym lek ten mogą stosować kobiety karmiące tylko na zlecenie lekarza, który zestawi korzyści wynikające ze stosowania leku Setaloft z potencjalnymi zagrożeniami dla dziecka. Proszę więc porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem. Jeśli poinformowała go Pani o karmieniu piersią, to najprawdopodobniej uznał, że korzyści dla Pani przeważają nad ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leki-przeciwlekowe-przy-laktacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leki-na-depresje-a-karmienie-piersia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.