Jak stosować ten lek?

W jaki sposób stosować Epiduo Forte? Byłabym wdzięczna za dokładny instruktaż (tzn. jakie kremy należy stosować dodatkowo, np. czy konieczne jest stosowanie SPF50).

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

lek Epiduo Forte stosujemy, smarując oczyszczoną skórę, pokrytą zmianami trądzikowymi raz dziennie na noc. Skóra musi być pozbawiona ran, otarć i uszkodzeń. Rano najlepiej nawilżyć twarz kremem, który nie zaostrza trądziku i dodatkowo zastosować krem z filtrem, może to być krem 2w1, ważne jest to, aby unikać ekspozycji na promienie UV. Maść ta może odbarwiać różne powierzchnie np. tkaniny czy nawet włosy, dlatego, jeśli chcemy uniknąć zniszczeń, warto położyć stary ręcznik czy koszulkę na poduszkę, na której będziemy spać.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/epiduo-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne-srodki-ostroznosci

https://portal.abczdrowie.pl/skutki-promieniowania-uv

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.