Stosowanie Doxycykliny a ekspozycja na słońce

Szanowana Pani / Szanowny Panie Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: od kilku dni przyjmuję Doxycyclinum w dawce 3x 100mg co 8 godzin, podczas leczenia należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, mamy jednak czerwiec i całkowite uniknięcie kontaktu z promieniowaniem UV jest niemożliwe, stosuję krem ochronny z filtrem 50 , czy pomimo stosowania kremu ochronnego krótka ekspozycja na słońce (ok. 30 min w ciągu dnia w odstępach czasowych) może wywołać oparzenia? jak się zabezpieczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

Bardzo dobrze Pan postępuje, krem z wysokim filtrem i unikanie słońca ile się da. Wiadomo że całkowicie Pan nie uniknie ekspozycji na słońce.