Czy patrzenie na słońce jest szkodliwe?

Czy ogladanie wschodzącego slońca może być szkodliwe? Byłam dzisiaj na wschodzie słońca, miałam okulary słoneczne (ale nie jestem pewna czy mają filtr) więc swobodnie patrzyłam na słońce, obserwowałam jak wschodzi nad morzem, ale potem jak już na nie nie patrzylam przez chwilę widziałam jakby zarys tego słońca przed oczami i byłam jakby bardziej wrażliwa na światło. Wschodzące słońce chyba nie jest tak szkodliwe dla oczu jak takie z zenicie, ale zastanawiam się czy to mogło zaszkodzić moim oczom i czy ogólnie powinno się raczej unikać patrzenia również na wschodzące słońce?

Dzień dobry,

zawsze powinno się unikać patrzenia na słońce i inne źródła bardzo jasnego światła,ponieważ może dojść do uszkodzenia siatkówki-czasowego lub nawet trwałego.