Podwójne widzenie i problemy z patrzeniem w słoneczne dni

Gdy patrzę albo w kierunku słońca albo słońce jest z boku,to widzę przed oczami takie tęczowe albo w kolorze promieni słonecznych koła (tak jakby odbijała mi się źrenica) . Czy to coś poważnego ?Ponad to w jasny dzień czy w jasnych pomieszczeniach mam męty.Dzisiaj w słoneczny dzień widziałam tak jakby podwójnie metalowe pojemniki na odzież.Czy to światło się tak odbija czy to podwójne widzenie. Robiłam badania. Dno oka bez zmian,ciśnienie w oku 13 i 15. Bardzo się stresuję .

Piotr Pilarski

Przy patrzeniu na słońce mogą się takie halucynacje pojawiać. Takie męty nie są wskazaniem do leczenia i wiele osób je ma. Podwójne widzenie jeśli występuje na co dzień i w każdej sytuacji to należy to wyjaśnić i wtedy sugeruję wizytę u okulisty.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania okulistycznego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Konieczne jest ponowne badanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty,