Promienie słoneczne a wzrok

Witam, Moje pytanie dotyczy wpływu promieni słonecznych na oczy/wzrok. Czy krótkie spojrzenie (ok. 1, 2 sekund) na dość "ostre" słońce może spowodować trwałe pogorszenie się wzroku/ jakości widzenia? Dziękuję, pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Może pogorszyć wzrok. Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza okulisty.