Czy ten uraz ma wpływ na mój wzrok?

Witam, mam pytanie do okulisty. 9 lat temu miałam uraz oka, uderzenie gałązką, po kilku dniach wzrok w tym oku pogorszył się, miałam wrażenie jakby oślepienia przez słońce. Byłam u okulisty, w szpitalu na badaniach, dno okka prawidłowe, mała ranka na rogówce. Od tej pory to oko gorzej widzi, a po długiej pracy przy komputerze czy stresie widzenie pogarsza się. Wizytę u okulisty mam za 3 tygodnie, proszę o odpowiedź czy taki stary uraz oka może mieć wpływ na obecne widzenie

Witam,
tak,przebyty 9 lat temu może mieć wpływ na obecne widzenie.
Może to być spowodowane np.wytworzeniem się blizny na rogówce ,powstaniem astygmatyzmu pourazowego,lub też uwrażliwieniem tego oka na zaburzenia filmu łzowego wywołane długotrwałą pracą przy komputerze.
Należy sprawdzić czy nie należy dobrać Pani okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze.
Z pewnością wymaga Pani diagnostyki w gabinecie okulistycznym.