Co jest przyczyną pogorszenia wzroku i astygmatyzmu?

Od września pogarsza mi się wzrok Pierwszy raz byłam u okulisty Astygmatyzm Ale był już kilka lat temu i się nie pogarsza a okulary- 1.25 Ciśnienie oka ok Za miesiąc już kiepsko widziałam Znowu więc poszłam wtedy już było -1.75 Teraz mam znowu wizytę na 15 listopada bo chyba dalej leci Co może być przyczyną Biorę leki hormonalne i zastrzyki czy to może mieć wpływ i kiepsko sypiam w nocy Mam 44 lata Proszę o pomoc

Witam.to raczej normalne po 40 tce. Pisze Pani ze wcześniej się nie kontrolowala bo i nie było po co. I słusznie. Natomiast teraz ma Pani presbyopie ale to też się ustabilizuje i nie będzie tak szybko się zmieniać jak teraz. Zachowac spokój. Pozdrawiam serdecznie