Co jest powodem pogorszenia wzroku i jakie okulary dobrać?

Dzień dobry, przez ostatni rok bardzo poleciał mi wzrok. Nie widzę z daleka. Ale pracuje przy komputerze ponad. 4 godziny i czasem już rano a czasem po kilku godzinach moje oczy się męczą i litery w komputerze się rozmywają. Byłam już u dwóch okulistów. Według jednego mam w jednym oku -1.75 a w drugim - 1.25. a według drugiej mam w obu oczach -1.5. pierwsza pani okulistka wypisała mi receptę na -0.75 i - 1.25 i powiedziała że to najprawdopodobniej będzie za mało ale oczy muszą się przyzwyczaic. Natomiast druga pani okulistka stwierdziła że wystarcza mi połówki, bo skoro widzę z bliska to większe nie są mi potrzebne a połówki cylindryczne zapobiegną mruzeniu oczu, które robię już nieswiadomie. Mam 2 opinie i nie wiem, co robić. Proszę o pomoc

Dzień dobry,

jeżeli to jest wada wzroku, a nie choroba oczu to proszę udać się do optometrysty. Optometrysta dobiera okulary do wady wzroku. Różnice w pomiarach wynikają zapewne z różnych urządzeń, którymi badano Pani wzrok. Jest to naturalne, gdyż każdy producent inaczej kalibruje swoje urządzenia.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź okazała się pomocna.
Pozdrawiam