Możliwość rozwinięcia wady wzroku przez błędnie dobrane okulary

Od roku czuję dyskomfort, sklejanie w prawym oku. Udałem się do okulistki i dostałem okulary do pracy z komputerem ( 0.5 cylinder prawe i 0.25 sfera lewe). Na lewe oko nie potrzebowałem korekcji, ale tak podał komputer i okulistka stwierdziła, że mi się przyda przy czytaniu. Teraz zauważyłem, że lewym okiem nie widzę z daleka. Założyłem okulary brata -1.0 cylinder i widzę w nich lepiej. Czy wada mogła powstać w skutek źle dobranych okularów?

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno nie powstała wada w tak krótkim czasie. Proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty, po ponownym badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.