Badanie wzroku i noszenie okularów

Witam bylam u okulisty i zrovil mi badanie wzroku i wypisał mi recepte na okulary do dali Oko prawe sfera 0.75 cylinder -0.5 os 20 stopni Oko lewe sfera 1.75 cylinder -1.5 os 20 stopni . mam takie pytanie jaka to wada i czy ta wada moze sie poglębic czy zmniejszyc sie ? I czy po noszeniu tych okularow moze calkowicie zniknąć? I po jakim czasie moje oczy przyzwyczaja sie do okularów? Pozdrawiam

Witam. To nieduża krotkowzrocznosc z astygmatyzmem. Może się trochę powiększyć tak że zachęcam do kontroli raz do roku. Oczy przyzwyczaja się za ok.7 dni. Nie.wada nigdy nie zniknie. Pozdrawiam serdecznie