Wada wzroku a stosowanie okularów

Witam Niedawno dowiedziałm się, że mam wadę wzroku do dali,sfera -0,5, cylinder -1,0, oś 180 stopni. Chaciałm zapytać co to za wada wzroku. Dodatkowo często boli mnie w okolicy łuku brwiowego, szczególnie z prawej strony lub na środku. Czy to coś poważnego? Czy to wiąże się z tym, że trzeba często nosić okulary? W jakich okolicznościach powinnam je używać?

Witam.ma Pan niewielka krotkowzrocznosc z prostym astygmatyzmem.jezeli Pan widzi niewyraznie okulary nosimy codziennie od rana do nocy.jezeli Pan widzi niezle to uzywamy do kompa i np jazdy nocą samochodem.pozdrawiam