Dobór soczewek kontaktowych do wady wzroku

Witam Chciałabym zacząć nosić soczewki kontaktowe, gdyż do tej pory nosiłam tylko okulary jednak nie wiem czy z moja wadą mogę w ogóle nosić soczewki a jeśli tak jakie przy mojej wadzie byłyby najlepsze. Moja wada: do dali OP sfera +0,75 cylinder - 0,25 os 170stopni OL sfera +0,75 cylinder - 0,5 os 5 stopni rodzaj schorzenia H52, dysfunkcja trwała. Pozdrawiam Natalia O.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O tym czy może Pani nosić soczewki, a jeśli tak to jakie, powinien zdecydować specjalista okulista.