Czy należy w tym wypadku wymienić szkła okularów?

witam, po włożeniu okularow robi mi się niewielki zez rozbieżny oka lewego, stąd pytanie czy aby zez rozbieżny był mniej widoczny, jest sens w takim przypadku wymienić szkła okularów na słabsze (aktualne wartości szkieł to oko prawe sfera: 2.25 cylinder - 0.50 oś 180, oko lewe sfera: 3.50 cylinder - 1.75 oś 180) usłyszałam w gabinecie lekarskim ze aby zez był mniej widoczny jedynym rozwiązaniem jest wymiana szkieł okularow na słabsze, dostałam receptę na okulary (oko prawe - takie same wartości jak aktualne. oko lewe - sfera 2.0 cylinder - 1.0 oś - 5).

Witam.tak.nalezy zmniejszyc plusy sfery,cylinder nie wplywa na ustawienie oczu.mozna tez dolozyc szkla pryzmatyczne.w Pani wieku zez rozbieżny -czy Pani ma pelną ostrosc wzroku czy niedowidzenie w oku zezujacym rozbieznie? Czy zez jest naprzemienny?czy cwiczy Pani konwergencję?pozdrawiam serdecznie