Jak dobrać odpowiednie szkła?

Witam, do tej pory nosilem okulary ze szklami na oboje oczu -1,5. Kilka dni temu bylem u optyka i wyszlo mi ze potrzebuje szkiel -1,75. Do tego wyszlo ze mam astygmatyzm i tu pojawily sie problemu. Na dzien dzisiejszy dostalem okulary do pracy przy komputerze z -0,75 cylindrami -0,75. Okulary do chodzenia na codzien nie zostaly jeszcze zrobione. Problem jest taki, ze na lewym oku faktycznie w nowych okularach (mimo, ze sa slabsze o polowe) przed komputerem widze dobrze ale na prawym widze niemalze tak samo jakbym patrzyl bez okularow. Majac zalozone stare okulary bez cylindrow widze tak samo na oboje oczu. Dodam, ze cylindry mam mniejsze niz powinienem miec gdyz to moje pierwsze takie okulary a wada na prawym oku jesli chodzi o astygmatyzm jest zdecydowanie wieksza niz na lewym (ktore wydaje sie ze zostalo skorygowane poprawnie). Czy to mozliwe ze astygmatyzm powoduje to ze przy -0,75 i cylindrze -0,75 widze tak samo jak bez okularow a przy -1,5 i braku cylindra widze zdecydowanie lepiej? Pani optyk dodala ze za jakis czas bede musial wymienic te szkla jak mi sie oczy przyzwyczaja do cylindrow.

Witam. szkło cylindryczne powinno poprawiać widzenie. Jeżeli nie poprawia to go nie dajemy.Nosił Pan za mocne minusy ,korekta mniejsza jest korzystna. Do bliży czyli komputera we wszystkim i bez będzie Pan widział bardzo podobnie. Natomiast do dali będzie zauważalna różnica.Pozdrawiam serdecznie