Czy okulary w mojej wadzie wzroku są dobrze dobrane?

Witam mam problem bowiem z recepty od lekarza wyrobiłem sobie okulary prywatne korekcyjne OP sfera -1.25 cylinder - 0,75 os 95. OL sfera -1,5 cylinder -0,75 os 75. Sa dobre chodze na codzien. Firma w pracy chciała mi kupic okulary abym nosił je w pracy wiec dałem ta sama recepte. okulary które otrzymałem nie sa dla mnie niedobre. Dołaczona recepta z wyrobionymi okularami w pracy to: ( OP -2,0 cylinder 0,75 os 5 . OL - 2.25 cylinder 0,75 os 165) gorzej w nich widze, mam gorsza ostrosc. prosze o pomoc czy okulary ktore dostałem w pracy sa dobrze zrobione czy nie? Ponizej przesyłam fragment korespondencji bowiem reklamowałem je ze sa złe dla pracodawcy. Prosze o pomoc czy oni dobrze to zrobili czy nie bo zamiesznaie jest z cylindrami na recepcie ujemne a tu dodatnie. Nie wiem sam o co chodzi dokładnie. Oto fragment rozmowy meilowej: Wada w soczewkach opiewa o astygmatyzm (cylinder oraz oś).Moc soczewki cylindrycznej można zapisać na kilka różnych sposobów. Najbardziej popularny to zapis w konwencji mocy dodatniej albo ujemnej cylindra. Przesłana recepta (wydruk) opiewa na cylinder zapisany z znakiem minus. Natomiast w Laboratorium ze względów technologicznych zapisane zostały na plusie Zapisy te można wzajemnie przeliczać, ponieważ są sobie równoważne - opisują tę samą soczewkę. Jednak dostarczone okulary są wykonane w ramce sportowej, której kształt soczewki jest lekko zakrzywiony. Krzywizna ta może minimalne powodować dyskomfort w widzeniu w pierwszych dniach użytkowania. Może siękręcić w głowie. Pan musi przyzwyczaić się do noszonych nowych okularów. Jednak gdyby Pan miał problemy z widzeniem (zdarza się to) musiałabym okulary wysłać do Laboratorium, by za pomocą maszyny sprawdzić poprawność wykonania i zweryfikowania problemu. Najlepiej by było gdyby kilka dni okulary ponosił i zaadoptował się do soczewek.Wyjaśnienie matematyczne: OKO PRAWE: jeżeli cylinder zmienia znak na plus, wartośc cylindra dodajemy do sfery, czyli: -0,75 (-1,25) = -2,00 / oko prawe -0,75 (-1,50) = -2,25 dpt. / oko lewe cyl. zmienia znak na plus. a oś zmienia się o 90’ à czyli 95°-90° = 5° (oko prawe) / 165° - 90° = 75

Lek. Tomasz Budlewski

Ew to może ocenić specjalista okulista lecz proponuje wysłać do ponownej analizy okulary aby mieć pewność