Czy moje okulary korekcyjne są dobrze dobrane?

Witam, firma w ktorej pracuje chciała wyposarzyc mnie w okulary korekcyjne .dostałem recepte na nowe oklulary : do dali:OP -1.25 cylinder -0,75 os 95 odległosc zrenic 66. OL -1,5 cylinder -0,75 os 75 odległosc zrenic 66. Kupiłem sobie prywatnie takie okulary bowiem moje sa stare juz i brzydkie.prywatnie noszone sa dobre. dzis dostałem okulary z pracy i sa jak dla mnie złe bowiem w głowie sie kreci i widze niewyraznie. dziwnei sie czuje. sa to okulary uvexa na dołaczonym kwicie mam bowiem inne parametry. OP -1.85 cylinder 0,62 os 6. OL -2,09 cylinder 0,62 os 162. wogole inne niz na recepcie. Pytanie czy moge w takich chodzic jak prywatnie nosze takie co pisałem wyzej. czy cos mi sie stanie ze wzrokiem? ogolnie zle sie czuje w nich jakby głowa bolała. jest jakos niewyraznie. te prywatne jakby sa ostrzejsze jest mi w nich ok.

Witam. Musi być jakiś błąd w refrakcji ,bo powinien Pan dobrze widzieć po badaniu i podczas dobierania okularów. Nie powinien Pan używac róznych korekt bo nikt tego nie wytrzyma. Wszystkie okulary powinny być bardzo podobnej mocy. Czyli te które Pan ma stare i dobrze w nich widzi nalezy powtórzyć i używać w pracy.W tych nowych jest cylinder zupełnie inny i w innej odwrotnej osi..Pozdrawiam serdecznie