Czy powinnam wymienić szkła w okularach?

Wyrobiłam nowe okulary z takimi samymi mocami szkieł jak w starych (OP:- 3,5, OL:-2,0), ale optyk/optometrysta "zdjął" mi z obu cylindry o mocy -0,25, oś 170(OP) i 10 (OL). Mam wrażenie, że w nowych okularach widzę nieco mniej wyraźnie wszelkie napisy (muszę bardziej skupiać wzrok) i bardziej męczą mi się oczy. Czy przy tak małym astygmatyzmie ten cylinder robi dużą różnicę, czy to tylko kwestia przyzwyczajenia?Czy mogę używać starych i nowych okularów zamiennie, czy może powinnam reklamować nowe szkła i próbować wymienić na takie jak poprzednio, skoro czuję się w nich bardziej komfortowo?

Witam.może się Pani przyzwyczaić. Może również Pani dołożyć 0.25 cylindra. Wszystko zależy jsk się Pani czuje. Nie powinna Pani natomiast mieszać okularów z i bez cylindra bo zawsze będzie to źle tolerowane.pozdrawiam serdecznie