Dobór okularów korekcyjnych do wady wzroku

Dzień Dobry Mam 19 lat i wade wroku na poziomie -1.25 i -0.5. Dotąd nosiłem okulary -0.75, -0.5, lekarz teraz doradził mi żeby zwiększyć moc szkieł do -0.5 i -1.25. Nie jestem okulistą, ale dotąd zawsze dawano mi słabsze szkła od wady i nie lepszym rozwiązaniem byłyby okulary -0.5 i -1 ?

Witam. Pacjent ma widzieć. Czytał Pan na badaniu. Widocznie w słabszych Pan nie widział. Numerek s kieliszek nie jest istotny tylko widzenie pacjenta najlepsze skorygowane. Pozdrawiam serdecznie