Czy żylaki są niebezpieczne w ciąży?

Witam. Jestem w 17 tyg ciazy. W czerwcu robiłam badania genetyczne i stwierdzono u mnie skłonności do zakrzepicy. Robiłam test na hemoglobina wyszla mi w normie 5. Wit b12 I kwas foliowy też ok. Dziś zauważyłam ze wyszły mi zylaki i jakby fioletowy siniak. Lekarz zalecił mi jedynie 75 acardu. Czy mam powody do obaw o dziecko? Jestem za granicą i dopiero za miesiąc mam wizytę w Pl
KOBIETA, 31 LAT 5 miesięcy temu

Z uwagi na zwiększone ryzyko powikłań zakrzepowo- zatorowych powinna Pani nosić pończochy uciskowe. Zmiany na skórze, o których Pani wspomniała powinien zobaczyć lekarz.