Zaniechanie stosowania kompresoterapii po operacji żylaków

Jestem 3 tygodnie po operacji żylaków. Bardzo źle znoszę chodzenie w pończochach uciskowych, które kazano mi nosić przez 6 tyg. Mam pytanie, czym grozi zaniechanie noszenia pończoch na tym etapie?

Witam! Zaprzestanie stosowania pończoch uciskowych po operacji żylaków może spowodować powstanie powikłań takich jak obrzęk kończyny, zakrzepica, zapalenie żył powierzchownych. Zaniechanie stosowania kompresoterapii może wydłużyć okres rekonwalescencji i spowolnić cofanie się ewentualnych zmian pooperacyjnych takich jak np. wybroczyny krwawe. Na pewno nie powinna Pani sama podejmować decyzji o zaprzestaniu tej metody leczenia. Proponuję skonsultować problem z chirurgiem wykonującym zabieg lub innym chirurgiem naczyniowym. Pozdrawiam serdecznie!