Zaniechanie stosowania kompresoterapii po operacji żylaków

Jestem 3 tygodnie po operacji żylaków. Bardzo źle znoszę chodzenie w pończochach uciskowych, które kazano mi nosić przez 6 tyg. Mam pytanie, czym grozi zaniechanie noszenia pończoch na tym etapie?

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam! Zaprzestanie stosowania pończoch uciskowych po operacji żylaków może spowodować powstanie powikłań takich jak obrzęk kończyny, zakrzepica, zapalenie żył powierzchownych. Zaniechanie stosowania kompresoterapii może wydłużyć okres rekonwalescencji i spowolnić cofanie się ewentualnych zmian pooperacyjnych takich jak np. wybroczyny krwawe. Na pewno nie powinna Pani sama podejmować decyzji o zaprzestaniu tej metody leczenia. Proponuję skonsultować problem z chirurgiem wykonującym zabieg lub innym chirurgiem naczyniowym. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy