Co oznacza zakrzepica przedniej gałęzi żyły odpiszczelowej?

Jestem 3 tygodnie po operacji usunięcia żylaków kończyny dolej. Wczorajszy wynik Dopplera: Zakrzepica przedniej gałęzi żyły odpiszczelowej, ślepo zakończonej żyły łączącej żyłę odstrzałkową z usuniętą żyłą odpiszczelową oraz obwodowa zakrzepica żyły odstrzałkowej od wysokości połączenia z wykrzepioną żyłą łączącą. Proszę o wyjaśnienie. Dziękuję

Wygląda na to, że doszło do zakrzepicy początkowych odcinków pozostawionych po zabiegu żył powierzchownych kończyny dolnej. Takie sytuacje mogą się zdarzać, ale wymagają leczenia czyli zastosowania leków przeciwzakrzepowych oraz utrzymania kompresoterapii pooperacyjnej. Dalszym postępowaniem najlepiej, żeby zajął się chirurg, który Pana operował lub chirurg z poradni chirurgicznej ogólnej lub naczyniowej.