Na co wskazuje ten dyskomfort w nogach?

Witam, jestem 45 letnią kobietą od ponad roku odczuwam dyskomfort w nogach od kolan do kostek czuje takie jakby ciągnęło mi i przy tym odczuwam pieczenie . Myślałam że to jakiś problem naczyń krwionośnych ale zostało wykonane badanie doppler i okazało się że naczynia ok. Dodam że mam też problem z kręgosłupem odc lędźwiowy i szyjny oraz stwierdzono RZS. Czy to może mieć jakiś związek czy należy zrobić jeszcze inne badania i jakie?
KOBIETA, 46 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

dyskomfort w nogach może być powiązany z problemami kręgosłupa lędźwiowego. Niedogodności w nogach, takie jak pieczenie czy uczucie ciągnięcia, mogą być wynikiem ucisku na nerwy w obrębie kręgosłupa (np. w wyniku dyskopatii czy stenozy kanału kręgowego).

Możliwe też, że za objawy odpowiada RZS, ponieważ może powodować różnorodne objawy poza stawami, w tym problemy neurologiczne.

W tym momencie powinna Pani sprawdzić poziom witamin i minerałów w organizmie. Jeśli wyniki nie przyniosą odpowiedzi, można się udać do neurologa, który zleci odpowiednią diagnostykę neurologiczną.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-nog-powstawanie-przyczyny-postepowanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.