Co oznacza to opuchnięcie lewej nogi?

Dzień dobry , Mam 28 lat i od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie opuchnięta noga lewa w kostce i trochę wyżej. Było zrobione USG Dopplera żył i wyszedł obrzęk limfatyczny w 1/3 dystalnej podudzia żyły drożne. Poszłam do swojego lekarza jednak ten przepisał tylko cyclo 3 forte. Przez noc obrzeg znika ale po wstaniu rano w ciągu 10 minut obrzęk wraca. Dodam że nie jest on codziennie też. Przynajmniej codziennie nie jest widoczny. Boli mnie trochę staw kolanowy ale to od dwoch dni. I jeszcze kręgosłup lędźwiowy boli. Gdzie szukać przyczyny. Czy to możeby te uleczalny obrzęk limfatyczny czy raczej jakiś stan zapalny ? Albo od kręgosłupa ? Zmieniam również prace że stojącej na siedząca.prosze o poradę do jakiego specjalisty się udać. Do ortopedy mam na 10.11

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Problem, o którym Pani pisze, może bardzo często występować wśród kobiet, prowadzących siedzący tryb życia, o mniejszej aktywności fizycznej. Na pewno warto by było skonsultować to z chirurgiem naczyniowym lub internistą oraz odnaleźć dokładne źródło takiego problemu i podjąć właściwe leczenie, aby poprawić komfort życia.

Obrzęk limfatyczny może rozwijać się pod wpływem przebytego urazu oraz stanów zapalnych skóry, czy węzłów chłonnych.

Do głównych objawów takiego stanu można by zaliczyć: miejscowe zaczerwienienie skóry oraz świąd, mrowienie i piekący ból, obrzęk, a także obecność miejscowej wysypki.

Bardzo istotne, że wykonała już Pani badanie Dopplera naczyń, gdyż diagnostyka ta pozwoliła na wykluczenie zakrzepicy naczyń głębokich.

Trudno jest ze względu na odległość ocenić Pani aktualny stan zdrowia. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem internistą lub chirurgiem, aby po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/obrzek-limfatyczny-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/opuchlizna-nog-moze-byc-objawem-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.