Męty w oczach i zaburzenia widzenia

Witam,mam męty w oczach praktycznie cały czas gdy jestem w jasnym pomieszczeniu,albo gdy wychodzę na dwór. Ponad to gdy zgasiłam lamkę biurkową a w pokoju było ciemno widziałam przez około minutę takie plamy jakby lampki. To samo się dzieje po patrzeniu w stronę słońca a potem skierowaniu się w inną stronę ,np. w cień -widzę albo czarne plamy albo czerwone .Robiłam badanie dna oka-wszystko dobrze,ciśnienie w oku 13 i 15. Pomocy ! Bardzo się martwię.

Aleksander Ropielewski

Przy zmianie natężenia oświetlenia takie zjawiska sa normalne. Jeżeli w badaniu okulista nie stwierdził nieprawidłowości to nie ma powodu do niepokoju.