Czy ten lek można łączyć z alkoholem?

Dzień dobry. Wczoraj przyjęłam ok 14 tabletkę pierwszy raz lorafen(zdążają się ataki lękowe) Dzisiaj wieczorem mam małe przyjęcie. Czy mogę pozwolić sobie na 2, 3 piwa?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Lorafen to lek, którego substancją czynną jest lorazepam.

W ulotce dołączonej do opakowania producent zaznacza, iż alkohol jest w stanie nasilać hamujące działanie lorezepamu, który wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Z tego też powodu osoby, które przyjmują lorazepam nie powinny spożywać alkoholu. Ponadto alkohol może doprowadzić do reakcji paradoksalnych – agresywnego zachowania lub pobudzenia psychoruchowego.

Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości, to warto porozmawiać na ten temat z lekarzem, który dany lek przepisał.

Więcej informacji o leku Lorafen znaleźć można w tekście, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/lorafen-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.