Jak mam odstawić ten lek po porodzie?

Witam, od 5 miesięcy biorę 1/4 nebilet (cała tabletka 5mg). 6 miesięcy temu urodziłam dziecko i pod koniec ciąży miałam podwyższone ciśnienie. Kardiolog twierdzi, że moje skoki ciśnienia mogły być spowodowane obniżonym tsh(choruje na niedoczynność tarczycy, ale po porodzie miałam za dużą dawkę leku). Obecnie tarczyca wraca do normy. Kardiolog powiedział, że z sercem wszystko ok i nie widzi żadnego problemu kardiologicznego. Zalecił aby brać lek do momentu wyrównania tarczycy i potem odstawić, odstawić mogę sama, ale nie powiedział mi dokładnie jak. Z dnia na dzień przestać brać tą ćwiartek leku? Proszę o radę. Dziekuje

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie należy nagle przerywać stosowania leku Nebilet. W ulotce dołączonej do opakowania możemy znaleźć informacje, które mówią, że przerwanie stosowania leku musi być zawsze poprzedzone konsultacją lekarską.

Nagłe odstawienie może bowiem doprowadzić do przemijającego zaostrzenia dolegliwości związanych z niewydolnością serca. W związku z tym dawkę najlepiej zmniejszać stopniowo (o połowę), w tygodniowych odstępach.

Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego najlepiej dopytać o to lekarza prowadzącego, jak powinno wyglądać odstawienie leku w Pani przypadku.

Charakterystyka leku Nebilet znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/nebilet-charakterystyka-wskazanie-przeciwwskazanie-dawkowanie-dzialania-niepozadane.

Podobne pytanie wraz z odpowiedziami specjalistów znajduje się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odstawienie-leku-nebilet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.