Czy mogę odstawić Torecan w tej sytuacji?

Biorę lek od neurologa torecan.Torecan na przeciwwymiotne czyli ,żebym nie miał wymiotów.A lek torecan od neurologa biorę o 18.00.Miedzy 22.30 senność i trzyma mnie senność o 8.00 ,o 7 rano wstaje a ok 8 senność a o godz 9 przechodzi mi.Powiedziedziec neurologowi,że szkodzi mi ,że mam senność,do tego bóle głowy i zawrót głowy,czy mogę odstawic

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem, który dany lek przepisał, zanim podejmie Pan decyzję o odstawieniu leku Torecan.

Jednocześnie proszę poinformować neurologa o dolegliwościach, które Pan odczuwa i które najprawdopodobniej mają związek z przyjmowanym lekiem. Producent leku Torecan wspomina w ulotce, że senność, a także bóle i zawroty głowy nie są częstymi działaniami niepożądanymi, lecz mogą występować nie częściej niż u jednego na sto pacjentów.

Jeśli nadal potrzebuje Pan leków przeciwwymiotnych, to lekarz może zaproponować inny środek.

Szczegółowy opis leku Torecan znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/torecan-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-dzialania-niepozadane.

Bardzo podobne pytanie pojawiło się w naszym serwisie pod linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-lek-moze-powodowac-sennosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.