Czy będę mógł spożywać alkohol?

Dzień dobry,w środe biorę ostatni raz lek tranxene 5mg ktorą brałem przez 3tyg,najpierw po 2 tabletki,później po 1,a ostatnio co dwa dni.Dodatkowo biore lek asertin 50 mg po 1 tabletce.Chcialem zapytać czy w sobotę wieczorem moge wypić 3,4 piwa?Od ostatniej dawki tranxene minie 72 godz
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 2 miesiące temu

Rozpoznanie choroby afektywnej dwubiegunowej

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

podczas stosowania leku Tranxene nie zaleca się nie tylko spożywania alkoholu, ale również leków, które zawierają alkohol. Łączenie alkoholu z tym lekiem może bowiem doprowadzić do nasilenia właściwości uspokajających.

Metabolity tego leku wydalane są dosyć długo, dlatego najlepiej byłoby zachować wstrzemięźliwość od alkoholu przez co najmniej dwa tygodnie od zakończenia kuracji.

Jeśli zaś chodzi o lek Asertin, to producent tego leku zaznacza w ulotce dołączonej do opakowania, żeby nie spożywać alkoholu podczas leczenia. W obecnej sytuacji ma więc Pan dwa argumenty przemawiające za tym, aby nie spożywać alkoholu w tym czasie.

Podobne pytania znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-biorac-asertin-moge-napic-sie-alkoholu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-napic-sie-piwa-stosujac-tranxene,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-osoba-stosujaca-lek-tranxene-moze-pic-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty